• Światowy Dzień Pluszowego Misia

          • Pluszowy miś jest nie tylko ulubieńcem wszystkich dzieci, ale i przyjacielem, któremu można powierzyć wszelkie sekrety. Co roku obchodzi on swoje święto 25 listopada.

            Klasy 1-3 już dziś mogły cieszyć się tym wyjatkowym dniem.

            Dzieci przyniosły do szkoły swoje ulubione misie.

            Do zabawy zostały zaproszone przez grupę Rytmiks na czele z panią Anną Nowicką oraz ogromnymi misiami o wdzięcznych imionach Edek i Edzia. Grupa przygotowała wiele atrakcji, m. in. konkursy, zabawy ruchowe, wspólne śpiewanie piosenek.

            To był wyjątkowy dzień. Pełen radości i mnóstwa uśmiechu.

          • MAŁA KSIĄŻKA WIELKI CZŁOWIEK

          • W środę (16 listopada) w przedszkolu odbyła się akcja promująca kampanię  ,,Mała książka – wielki człowiek”. To projekt kierowany do przedszkolaków i ich rodziców. W tym roku przedszkolaki przychodząc do biblioteki otrzymają nowe Wyprawki Czytelnicze! ​​​​​​

            A co czeka na Małego Czytelnika w Wyprawce Czytelniczej?​​​​​​​​​​​​​​

            • „Krasnal w Krzywej Czapce” – autorska książka stworzona specjalnie na potrzeby kampanii przez znanego i cenionego pisarza Wojciecha Widłaka oraz znakomitą ilustratorkę Aleksandrę Krzanowską.
            • ,,Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece” – broszura dla rodziców przypominająca o nieocenionej roli książek w rozwoju dziecka i korzyściach wynikających z regularnego czytania i odwiedzania biblioteki.
            • Karta Małego Czytelnika – imienna karta, na której przedszkolak zbiera naklejki za wizyty w bibliotece.

            Przedszkolakom nowa Wyprawka Czytelnicza bardzo się spodobała. Obiecały, że odwiedzą bibliotekę. Pamiętajmy, że BIBLIOTEKA to instytucja kultury, w której życie może włączyć się dziecko niezależnie od wieku. Regularne odwiedzanie biblioteki uczy dziecko samodzielności, pozwala podejmować pierwsze własne wybory czytelnicze, rozwija myślenie oraz kształtuje na całe życie nawyk czytania i pogłębiania wiedzy. Biblioteka to miejsce, gdzie rodzic wspólnie z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy, a gdy już opuszczą jej mury, przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką.

            Przy okazji promocji nowej Wyprawki Czytelniczej nie zabrakło oczywiście opowieści w teatrzyku kamishibai. Tym razem była to baśń o „Królewnie Śnieżce”.

          • Przedszkolaki w studiu nagrań

          • Już od samego rana (8 listopada), wśród przedszkolaków panowała atmosfera radosnego oczekiwania na to, co miało ich dzisiaj spotkać, a czego jeszcze nigdy nie mieli okazji doświadczyć. Otóż dzisiaj w szkole czekało na nich coś niezwykłego…

            I wreszcie stało się. Punktualnie o dziewiątej, nasi milusińscy zawitali do studia nagrań, a właściwie do sali językowej, która pierwszorzędnie sprawdziła się w roli studia.

            Podekscytowane niezwykłym wydarzeniem dzieci z wypiekami na policzkach rozgościły się w sali, przymierzały słuchawki i testowały mikrofony. Następnie, mając założone słuchawki, wysłuchały przygotowanej niespodzianki. Było to, stworzone specjalnie z myślą o nich, słuchowisko pt. „Czytelniczy ambaras, czyli znani poeci bawią Dzieci”. Swych głosów do nagrania użyczyli uczniowie z klasy szóstej, którzy niczym zawodowi lektorzy słuchowisk, wcielili się w swoje role i pozwolili, by młodsi słuchacze mogli przenieść się w magiczny świat teatru wyobraźni.

            Było to nadzwyczajne wydarzenie, które przyniosło całe mnóstwo radości twórcom jak i adresatom słuchowiska.

          • Sala językowa..., a może studio nagrań...?

          • 7 listopada sala językowa w naszej szkole zamieniła się w studio nagrań. Stało się to, za sprawą uczniów 6 klasy, którzy z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, postanowili zrobić niespodziankę przedszkolakom. Nagrali dla swoich najmłodszych koleżanek i kolegów słuchowisko.

          • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

          • Bajki, baśnie zarówno te czytane jak i oglądane odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta. 5 listopada obchodzony jest na całym świecie Dzień Postaci z Bajek. To święto wszystkich bajkowych postaci, którego celem jest docenienie zalet bajek, ale także zachęcenie dzieci do czytania.

            Także i my świętowaliśmy. 7 listopada w naszej szkole mogliśmy spotkać wielu bajkowych bohaterów. Było wesoło i kolorowo. Dla uczniów klas 1-3 przygotowano w tym dniu  mnóstwo atrakcji. Dzieci, pod wodzą Myszki Mini oraz Kubusia Puchatka, wyruszyły w podróż do świata bajek.

            To był magiczny dzień.

          • Szkoła pamięta...

          • 2 listopada, w Dzień Zaduszny po raz kolejny wzieliśmy udział w akcji "Szkoła pamięta". Uczniowie, wraz z nauczycielami oraz księdzem proboszczem wybrali się na cmentarz parafialny, aby uczcić pamięć zmarłych pracowników szkoły Zapalone znicze, modlitwa nad grobami oraz chwile zadumy pozostaną w pamięci i sercach uczniów.  

          • Ach, co to był za dzień...

          • W tym roku nasz Zespół Szkolno-Przedszkolny, po raz pierwszy wziął udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie, pod hasłem „Przerwa na czytanie”. Akcja ta, realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”. Celem „Przerwy na czytanie” jest przede wszystkim promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, oraz pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe, a po książkę można sięgnąć zawsze i w każdym miejscu.

            „Przerwa na czytanie” w naszej szkole miała miejsce 26 października. Uczestniczyła w niej cała społeczność szkolna. Wszyscy razem o wyznaczonej porze chwycili za książki, by oddać się lekturze. Czytano w salach lekcyjnych, na korytarzach, w świetlicy i w bibliotece. Czytano na siedząco, na stojąco, a nawet na leżąco. Swój udział w biciu rekordu miały także przedszkolaki, którym czytały ich panie wychowawczynie.

            Ach, co to był za dzień … Oby było ich więcej :)

          • "Jan Paweł II jakiego nie znacie"

          • Z okazji obchodzonego 16 października Dnia Papieskiego, podczas spotkania czytelniczego (28.10.2022 r.) z przedszkolakami, pani bibliotekarka przybliżyła opowiadaniem "Jan Paweł II jakiego nie znacie" (autorstwa Marii, Barbary i Tomasza Piątkowskich) naszym najmłodszym czytelnikom postać św. Jana Pawła II. Młodzieńcze historie z życia Jana Pawła II opowiedziane jako krótkie epizody, nawiązujące do pasji Papieża, były okazją do upamiętnienia niezapomnianej osobowości wielkiego Polaka.

          • Policyjna Akademia Bezpieczeństwa

          • 21 października 2022r. w Zespole Szkół nr 1 w Wielniu odbyły się powiatowe eliminacje XV edycji konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie w ramach wojewódzkiego programu prewencyjnego ,,Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”. Głównym celem tego projektu jest popularyzowanie wśród uczestników zasad poszanowania i przestrzegania przepisów prawa, utrwalanie wiedzy z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa, w tym w ruchu drogowym, propagowanie zasad fair-play podczas rywalizacji sportowej. Konkurs podzielony była na 2 etapy - pierwszy pisemny i drugi - tor sprawnościowy. Naszą szkołę reprezentowali Lena i Miłosz z klasy 2 pod opieką p. Haliny Kotala.

          • "ŚWIĘTY MIKOŁAJ NA KRESACH"

          • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kraszkowicach po raz piąty zaprasza Państwa do udziału w akcji patriotyczno-charytatywnej „Święty Mikołaj na Kresach”.

            Działamy pod honorowym patronatem KURATORIUM OŚWIATY w Łodzi.

          • PRZERWA NA CZYTANIE

          • W październiku zapraszamy do udziału w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie: „Przerwa na czytanie”.

          • Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU

          • 20 października 2022r.

            Kształtowanie bezpiecznych zachowań i postaw w sytuacjach zagrożenia, uświadomienie dzieci i młodzieży w zakresie poruszania się w cyberprzestrzeni to główne zagadnienia Akademii Bezpieczeństwa, które wzbogacone zostały atrakcyjnymi formami edukacji, zabaw i przedstawień.

            W ramach Akademii Bezpieczeństwa uczniowie wzięli udział w zajęciach poświęconych prawidłowemu uczestnictwu w ruchu drogowym, odpowiedniemu reagowaniu w sytuacjach zagrożenia oraz umiejętności niesienia pomocy przedmedycznej. Odbyły się również zajęcia warsztatowe, przygotowane pokazy oraz specjalnie opracowane inscenizacje teatralne, które bardzo zaciekawiły uczestników  spotkań na trasie Akademii Bezpieczeństwa Fundacji PZU.

            Fotorelacja oraz więcej informacji o przeprowadzonych zajęciach edukacyjnych można przeczytać na stronie www.wielun.naszemiasto.pl