PROFILAKTYCZNE SPOTKANIE Z POLICJANTAMI
Profilaktyka zagrożeń i szeroko rozumiane bezpieczeństwo uczniów było celem pogadanki, jaką z uczniami naszej szkoły przeprowadzili panowie z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu. Dzieci z klas młodszych utrwaliły swoją wiedzę na temat niebezpieczeństw i zagrożeń, jakie mogą je spotkać w ruchu drogowym i w kontaktach z nieznajomymi osobami. Przypomniały sobie numery alarmowe i sposób powiadamiania właściwych służb. Omówiono z nimi zagadnienia dotyczące bezpiecznej drogi samochodem, uczulono na zagrożenia płynące z Internetu i niewłaściwych gier komputerowych. Starsi uczniowie przypomnieli sobie informacje dotyczące odpowiedzialności karnej nieletnich, niebezpieczeństw związanych z cyberprzemocą. Policjant podkreślił, że dzieci do 13 roku życia nie mogą mieć profilu w mediach społecznościowych (FB), a niezależnie od wieku trzeba uważać na niebezpieczeństwa płynące z sieci. Pogadanka do
PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE
W dniu 29.10.2021 r. dzieci z zerówki razem ze swoją wychowawczynią odwiedziły Bibliotekę. Bibliotekarka zapoznała dzieci z podstawami funkcjonowania biblioteki. Zwróciła szczególną uwagę na zasady panujące w bibliotece oraz reguły dotyczące postępowania z książką.
Dzieci zapoznały się ze zbiorami działu dziecięcego, a kolorowe i bogato ilustrowane książki dla najmłodszych wzbudziły ich szczery zachwyt. Wysłuchały także baśni braci Grimm „O wilku i siedmiu koźlątkach”.
CZYTAMY BAŚNIE
Baśnie to doskonałe opowieści, niczym dzieła sztuki, które zawierają bogactwo sensów i głęboką mądrość, napisane bez jednego zbędnego słowa. Przykuwają uwagę dziecka i budzą w nim ciekawość, a uruchamiając wyobraźnię – wzbogacają jego życie.
22 października w Przedszkolu odbyło się ostatnie spotkanie z cyklu „Baśnie i legendy z całego świata”. Tym razem magia teatru kamishibai zabrała naszych najmłodszych czytelników na spotkanie z siedmioma koźlątkami i przebiegłym wilkiem.
AKCJA „ŚWIĘTY MIKOŁAJ NA KRESACH”
21 października br. miał miejsce szkolny finał corocznej akcji "Święty Mikołaj na Kresach" organizowanej pod patronatem Towarzystwa Patriotycznego „Kresy”, Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy, Starostwa Powiatowego w Wieluniu, Gminy Wierzchlas oraz Kuratorium Oświaty w Łodzi - Delegatura w Sieradzu.
Mały Miś w świecie baśni i legend - ciąg dalszy przygód :)
Jak wiadomo w tym roku październik to czas czytania baśni i legend, które na dobre rozgościły się w przedszkolu. Naszych kochanych milusińskich ponownie odwiedziła pani bibliotekarka, która tym razem przeczytała baśń duńskiego pisarza Hansa Christiana Anderse "Brzydkie kaczątko" oraz baśń francuskiego twórcy Charlesa Perraulta "O kocie w butach". Przedszkolaki po wysłuchaniu opowieści wykonały piękne rysunki, które można podziwiać w bibliotece.
Dzień Edukacji Narodowej
"Gdy dzieci są małe, daj im solidne korzenie. Gdy są duże, daj im skrzydła."
14 października to święto oświaty i szkolnictwa wyższego, obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej. Jest więc okazją do złożenia podziekowań dyrektorom, nauczycielom i wszystkim pracownikom oświaty za ich zaangażowanie, zrozumienie, konieczność sprostania stale nowym wyzwaniom i często nieszablonowe podejście do przekazywania wiedzy.
NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI - POMAGAJMY!!!
SZANOWNI RODZICE,
DRODZY UCZNIOWIE!Zapraszamy do udziału w akcji charytatywnej „Święty Mikołaj na Kresach”.
Kolejny raz każdy z Was może zostać Świętym Mikołajem!
Wystarczy podzielić się odrobiną tego, co sami posiadamy.
Potrzeby dzieci na Kresach są prozaiczne, zbieramy zatem:
⦁ artykuły żywnościowe o przedłużonym terminie przydatności do spożycia,
⦁ słodycze,
⦁ przybory szkolne.
Zbiórka trwa w naszej szkole do 20 października 2021r .
Miesiąc baśni i legend - październik!
7 października rozpoczęliśmy w Przedszkolu cykl spotkań z baśnią i legendą.
To wspólna inicjatywa Biblioteki i Przedszkola, mająca na celu propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Działanie to łączy obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek, który w tym roku odbywa się pod hasłem „Baśnie i legendy z całego świata”, z akcją "MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY", realizowaną w naszym Przedszkolu.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2021 w Przedszkolu
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania świętowano także w naszym Przedszkolu.
Wraz z bibliotekarką do przedszkola zawitał znany i lubiany przez dzieci teatrzyk kamishibai, a w nim baśń braci Grimm pt. „Brat i siostra”. Wszystkie przedszkolaki w skupieniu i z wielką uwagą wysłuchały opowieści.
Okazji do czytania dzieciom jest wiele i powinniśmy robić to jak najczęściej.
Tworzymy makiety lasu
12Uczniowie klasy 2 bardzo chętnie podejmują się wykonania różnych prac technicznych. Tym razem tworzyli przepiekne makiety lasu. Wykorzystali do tego celu przeróżne materiały, z których powstały wspaniałe prace.
Dzień Głośnego Czytania
29 września po raz kolejny obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto zostało ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data związana jest z urodzinami Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Pomysłodawcy tej inicjatywy przypominają, że głośne czytanie dzieciom stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię.
Dzień Chłopaka
11Czy to heca czy to draka?
Świętujemy Dzień Chłopaka!
Konkurs na NAJ chłopaka!
Dziewczyny zagłosowały i spośród chłopców całej szkoły wybrały:
- Najsympatyczniejszy chłopak w szkole to PATRYK z kl.3 i KAJETAN z kl.7b
- Najprzystojniejszy chłopak w szkole to IGOR z kl.5
- Najbardziej wysportowany
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
16Kandydaci do Samorządu Uczniowkiego przeprowadzili skuteczną kampanię wyborczą - przygotowali plakaty oraz odpowiadali na pytania swoich kolegów i koleżanek. Głosowanie odbyło się 27 września. Każdy uczeń oddał głos na wybranego kandydata do samorządu oraz na opiekuna.
Wyjazd do kina i Muzeum Ziemi Wieluńskiej
21W dniu 22 września uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w wyjeździe do Kina-Teatru "Syrena" w Wieluniu, gdzie obejrzeli bajkę pt. "Luca" o niezwykłej przyjaźni dwóch chłopców. Następnie udali się do Muzeum Ziemi Wieluńskiej, w którym mogli obejrzeć wystawy czasowe oraz uczestniczyć w warsztatach "Dzieje pszczelarstwa" a także samodzielnie wykonać świecę z wosku pszczelego.
Sprzątamy Świat
W poniedziałek 20 września uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do wspólnego sprzątania terenu wokół budynku szkoły, przedszkola oraz pobliskich ulic. W Akcji Sprzątania Świata nie chodzi głównie o sprzątanie. Chodzi o to, żeby zamanifestować, że nie wolno śmiecić w naturze.
Swoją aktywną postawą uczniowie chcieli zachęcić innych do dbałości o czystość i pokazać jak piękny jest świat bez śmieci.
17 września - Światowy Dzień Sybiraka
82 lata temu, 17 września 1939 r., łamiąc polsko-sowiecki pakt o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej, realizując ustalenia paktu Ribbentrop-Mołotow. Pakt ten często nazywa się IV rozbiorem Polski, ponieważ nasi sąsiedzi (Niemcy i ZSRS) zawarli porozumienie dotyczące podziału terytorium Rzeczypospolitej pomiędzy siebie.
Lekcja biblioteczna w klasie 2
1W dniu 16.09.2021 r. uczniów klasy drugiej odwiedziła pani bibliotekarka.
Na początku spotkania nauczycielka przypomniała zasady obowiązujące w bibliotece. Podjęła także temat Kodeksu Czytelnika, a drugoklasiści wykazali się znakomitą jego znajomością. Kolejnym etapem lekcji było wyzwanie czytelnicze, polegające na wysłuchaniu przez uczniów baśni Hansa Christiana Andersena pt. „Dzikie łabędzie”, a następnie udzieleniu odpowiedzi na temat odczytanego przez bibliotekarkę tekstu.
Lubimy zdrowo się odżywiać
16Uczniowie naszej szkoły wiedzą jak należy zdrowo się odżywiać. Udowodnili to przygotowując na lekcji przepyszne owocowe sałatki. Nie zabrakło też pomysłów na ciekawe postacie z warzyw.
Logowanie
Godziny dzwonków
Czwartek 24.04.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych