• Uczniowie klas 1-3 przystapili do projektu matematycznego "Natalka i Antek w swiecie wielkiej matematyki". Celem głównym projektu jest zwiększenie kompetencji matematycznych i rozwijanie u dzieci zainteresowania matematyką poprzez wykonywanie zadań metodą projektu.
      • Nasza szkoła w programie Laboratoria Przyszłości
      • Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
      • Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "Piękna Nasza Polska Cała"
      • "Ratownicy Czytelnictwa" 2023/2024
      • Nasza szkoła uczestniczy w ogólnopolskim programie upowszechniania czytania.
          • Dzień Głośnego Czytania

29 września po raz kolejny obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto zostało ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data związana jest z urodzinami Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Pomysłodawcy tej inicjatywy przypominają, że głośne czytanie dzieciom stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię.

Czy to heca czy to draka?

Świętujemy Dzień Chłopaka!

Konkurs na NAJ chłopaka!

Dziewczyny zagłosowały i spośród chłopców całej szkoły wybrały:

1. Najsympatyczniejszy chłopak w szkole to PATRYK z kl.3 i KAJETAN z kl.7b
            2. Najprzystojniejszy chłopak w szkole to IGOR z kl.5
            3. Najbardziej wysportowany
          • Sprzątamy Świat

W poniedziałek 20 września uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do wspólnego sprzątania terenu wokół budynku szkoły, przedszkola oraz pobliskich ulic. W Akcji Sprzątania Świata nie chodzi głównie o sprzątanie. Chodzi o to, żeby zamanifestować, że nie wolno śmiecić w naturze.

Swoją aktywną postawą uczniowie chcieli zachęcić innych do dbałości o czystość i pokazać jak piękny jest świat bez śmieci.

• Lekcja biblioteczna w klasie 2

W dniu 16.09.2021 r. uczniów klasy drugiej odwiedziła pani bibliotekarka.

Na początku spotkania nauczycielka przypomniała zasady obowiązujące w bibliotece. Podjęła także temat Kodeksu Czytelnika, a drugoklasiści wykazali się znakomitą jego znajomością. Kolejnym etapem lekcji było wyzwanie czytelnicze, polegające na wysłuchaniu przez uczniów baśni Hansa Christiana Andersena pt. „Dzikie łabędzie”, a następnie udzieleniu odpowiedzi na temat odczytanego przez bibliotekarkę tekstu.

• MIĘDZYNARODOWY PROJEKT

"Piękna nasza Polska cała"
            2020/2021

Nasze przedszkole bierze udział w Międzynarodowym projekcie edukacyjnym "Piękna nasza Polska cała". Celem projektu jest kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie ich na piękno, folklor i tradycje Polski oraz kształtowanie tożsamości narodowej dzieci i młodzieży.

• 24.11.2020 r.

I oto jest! Przyjechała właśnie wczoraj najwspanialsza ciuchcia na świecie!

Stoi na stacji lokomotywa,
            Ciężka, ogromna i pot z niej spływa:
            Tłusta oliwa....

Julian Tuwim

Stanęła na przedszkolnym placu zabaw i wozić będzie roześmiane przedszkolaki.

Dziękujemy z całych serduszek Panu Wójtowi Leszkowi Gierczykowi i wspaniałym Radnym oraz wszystkim Sponsorom o wielkim sercu, którzy dołożyli brakujące cegiełki.

• Szkoła do hymnu

W tym roku szkolnym, w wyjątkowych okolicznościach, słowa hymnu popłynęły z ust najmłodszych przedstawicieli naszej szkolnej braci – przedszkolaków. Punktualnie o godzinie 11.11 we wszystkich grupach wybrzmiał wyśpiewany dumnie, pełną piersią Mazurek Dąbrowskiego. Była to wzruszająca chwila, napawająca optymizmem, wiarą w przyszłość i pewnością, że Niepodległa trwać będzie, skoro miłość do Ojczyzny zakorzeniła się już w sercach najmłodszych.

• 11 listopada NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada 2020 r. w naszym przedszkolu obchodzono Narodowe Święto Niepodległości. Część artystyczną przygotowała najstarsza grupa „Pszczółki”. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki opowiadające o historii Polski, zagrzewające żołnierzy do walki i ukazujące piękno naszej Ojczyzny. Grupa 6 - latków z udziałem pani Dyrektor i Wicedyrektor przystąpiła o godz 11.11 do odśpiewania hymnu „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach akcji „Niepodległa do hymnu”.
            Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami.
            Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięć naszy

• Niepodległa do hymnu!

Jak każdego roku zachęcamy do włączenia się w akcję "Niepodległa do hymnu", polegającą na wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego w samo południe 11 listopada, w dniu Narodowego Święta Niepodległości. Będzie to już 102.rocznica tego wielkiego wydarzenia jakim było odzyskanie przez Polskę niepodległości.

Niedziela 19.05.2024