Radio Ziemi Wieluńskiej o akcji „Święty Mikołaj na Kresach”
Dzięki wspólnej pracy wielu osób i instytucji co roku udaje się przygotować setki paczek, które przynoszą radość i uśmiech dzieciom, a także ich rodzinom na Kresach, dla których często jest to jedyne świąteczne wsparcie.
Czytamy na przerwie - bijemy rekord!
Ratownicy Czytelnictwa
#obszar1uczniowie
#obszar2nauczyciele
Z radością informujemy, że w piątek 25 października nasza szkoła oraz przedszkole dołączyły do międzynarodowej akcji czytelniczej „PRZERWA NA CZYTANIE”! Wydarzenie to, będące częścią działań promujących czytelnictwo, odbyło się w atmosferze pełnej entuzjazmu i zaangażowania. Uczniowie, nauczyciele, a także najmłodsi członkowie naszej społeczności – przedszkolaki – wzięli udział w wyjątkowej przerwie, podczas której całe sale i korytarze wypełnił szelest kartek.
Magiczna moc baśni
Ratownicy Czytelnictwa
#obszar1dzieci
W miniony czwartek (17.10.2024r.) w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie czytelnicze, podczas którego dzieci wysłuchały jednej z najpiękniejszych baśni Hansa Christiana Andersena – „Brzydkie kaczątko”, zaprezentowanej z wykorzystaniem teatru kamishibai, gdzie w niezwykły sposób łaczy się słowo z obrazem, wzbudzając w najmłodszych wiele emocji. Przedszkolaki z uwagą i skupieniem śledziły losy tytułowego kaczątka, które na końcu historii przemienia się w pięknego łabędzia.
Wspólne bicie Rekordu w Pierwszej Pomocy
W dniu 16.10.2024r. od godz. 12.00 do godz. 12.30 uczniowie klas V – VIII wzięli udział w akcji „Bicie rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy”.
Wydarzenie to było zainspirowane przypadającym 16 X Europejskim Dniem Przywracania Czynności Serca obchodzonym od 2013r. z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji.
Dzień Edukacji Narodowej
„Edukacja jest najpotężniejszą bronią, jakiej można użyć, aby zmienić świat.”
Nelson Mandela14 października nasza szkoła świętowała Dzień Edukacji Narodowej, który na stałe wpisał się w kalendarz najważniejszych szkolnych uroczystości. To wyjątkowy dzień, podczas którego dziękujemy nauczycielom oraz pracownikom oświaty za ich trud i zaangażowanie w wychowanie oraz edukację młodego pokolenia.
"Dzielimy się książką"
Ratownicy Czytelnictwa
#obszar1uczniowie
#obszar2nauczyciele
#obszar3rodzice
#obszar4współpraca
#obszar5nazewnątrz
W dniu 11 października Samorząd Uczniowski naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczył w wyjątkowym wydarzeniu – uroczystym przekazaniu książek zebranych w ramach akcji "Dzielimy się książką". Zbiórka miała na celu wsparcie podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Kolonii Raduckiej, a inicjatywa była owocem współpracy trzech instytucji: Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kraszkowicach, Gminnej Biblioteki Publicznej w Wierzchlesie Filii w Kraszkowicach oraz Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Toporowie.
"Tajemnice zapisane w kościach"
9 października uczniowie klas 7 i 8 mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w wyjeździe edukacyjnym na Uniwersytet Wrocławski. Jego celem były zajęcia wykładowo-pokazowe pt. "Tajemnice zapisane w kościach", oparte na analizie materiału kostnego z wykopalisk dolnośląskich. Uczniowie dowiedzieli się, jak na podstawie wybranych partii szkieletu można rozpoznać płeć oraz określić wiek człowieka.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
Ratownicy Czytelnictwa
#obszar1dzieci
#obszar2nauczyciele
Pierwszego października września w naszym Zespole Szkolno-Przedszkolnym obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji przedszkolaków odwiedzili uczniowie klasy 5, którym towarzyszyła pani bibliotekarka. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały odczytywanych przez starszych kolegów wierszy Jana Brzechwy. Dzięki wyjątkowej atmosferze oraz umiejętnościom uczniów, słuchacze z zaciekawieniem śledzili zabawne historie zawarte w znanych wierszach, takich jak „Kaczka Dziwaczka” czy „Na Straganie”.
Podsumowanie akcji "Gorączka Złota"
24 maja 2024 r. zakończono zbiórkę złotych monet w ramach tegorocznej edycji akcji. W inicjatywę zaangażowało się 31 placówek z Powiatu Wieluńskiego, a dzięki wsparciu opiekunów Szkolnych Kół PCK, nauczycieli przedszkolnych, pracowników różnych instytucji, wolontariuszy i rodziców, zebrano łącznie 895,37 kg monet.
Dzień Chłopaka
Tradycją naszej szkoły w ramach świetowania Dnia Chłopaka jest wybór "CHŁOPAKA ROKU". Dziewczyny z klas 1-8 głosowały wybierając kandydatów w pięciu kategoriach.
Wyniki przedstawiają się następująco:
- najsympatyczniejszy: Miłosz kl.3 i Michał kl.7
- najzabawniejszy: Jakub kl. 8
- najinteligentniejs
Święto Pieczonego Ziemniaka
W Publicznym Przedszkolu w Kraszkowicach w poniedziałkowe popołudnie w grupie 🐞🐞🐞 bawiliśmy się z Rodzicami podczas zajęcia otwartego " Święto Pieczonego Ziemniaka". Celem spotkania było:
Promowanie zdrowego stylu życia- ruch na świeżym powietrzu, zdrowe odżywianie.
Zintegrowanie dzieci i rodziców poprzez aktywną współpracę i zabawę.
Lekcja demokracji
Samorząd Uczniowski to bardzo ważny organ szkoły, który daje uczniom realną możliwość uczestniczenia w jej życiu i wpływ na jej funkcjonowanie. 26 września 2024 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Zgłosiło się dwóch kandydatów: Lena Bąk z klasy V i Michał Grenda z klasy VII. Wybory zostały poprzedzone kampanią. Uczniowie z klas 2-7 otrzymali karty do głosowania, na których zaznaczali wybranego przez siebie kandydata, po czym karty wrzucali do urny. Komisja po przeliczeniu głosów wyłoniła Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, którym został Michał Grenda. Jego Zastępczynią została Lena Bąk. Dzisiejsze wybory były wspaniałą lekcją demokracji, podczas której uczniowie mogli poczuć się jak dorośli.
Narodowe Czytanie "Kordiana" Juliusza Słowackiego
Ratownicy Czytelnictwa
#obszar1uczniowie
27 września 2024 roku nasza szkoła włączyła się w obchody Narodowego Czytania, którego celem jest promowanie czytelnictwa oraz przypominanie o najważniejszych dziełach literatury polskiej. Tegoroczną lekturą był monumentalny dramat Juliusza Słowackiego „Kordian”.
Uczniowska akcja charytatywna #złotówkoweserduszko dla Maksia
Złotówka to tak mało a jednak tak wiele!
Rozpoczynamy uczniowską akcję pomocy dla Maksia Mazurka😊
Liczymy na wsparcie naszych rówieśników. Zapraszamy uczniów z całej Polski, a jest nas ok. 5 000 000 do włączenia się w akcję
#złotówkoweserduszko dla Maksia.
Akcja polega na podarowaniu przez każdego ucznia symbolicznej złotówki. Po zebraniu, kwotę wpłacamy na skarbonkę dla Maksia.💪😊
Bajkowe powitanie jesieni
Ratownicy Czytelnictwa
#obszar1dzieci
24 września w naszym przedszkolu odbyło się wyjątkowe spotkanie czytelnicze. Tego dnia przedszkolaki, dzięki magii teatru kamishibai, przeniosły się do jesiennego lasu. Podczas niezwykłej podróży spotkały leśne zwierzęta, które organizowały jesienny bal.
Po wysłuchaniu opowieści, dzieci aktywnie uczestniczyły w rozmowach na temat oznak jesieni. Rozmawiały o kolorowych liściach, spadających kasztanach i przygotowaniach zwierząt do zimy. Była to doskonała okazja do rozwijania wyobraźni, wzbogacania wiedzy o przyrodzie i o otaczającym je świecie. Spotkanie to również sprzyjało integracji i współpracy w grupie, co jest niezwykle ważne w procesie edukacyjnym najmłodszych.
Ogólnopolska Akcja “CZYTAMY MUMINKI”
Ratownicy Czytelnictwa
#obszar1uczniowie
#czytamymuminki
Z dumą ogłaszamy, że nasz Zespół Szkolno-Przedszkolny bierze udział w Ogólnopolskiej Akcji “CZYTAMY MUMINKI”. Ta wyjątkowa inicjatywa czytelnicza została zorganizowana z okazji 110. rocznicy urodzin wybitnej pisarki Tove Jansson oraz 60. rocznicy pierwszego wydania jej niezapomnianej książki “W Dolinie Muminków”. Celem tej akcji jest nie tylko promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, ale także inspirowanie młodych umysłów do sięgania po literaturę pełną magii i mądrości.
Zaelektryzowani
18 września 2024 naszą szkołę odwiedził animator z Lublina, przedstawiciel grupy „Zaelektryzowani”, który przybliżył wszystkim wiedzę z zakresu chemii i fizyki. Tematem zajęć były właściwości fizyczno-chemiczne wybranych gazów. Prezentujący pokazał wiele ciekawych doświadczeń z wodorem, helem, azotem, tlenem, parą wodną. Dzieci bardzo aktywnie brały udział w pokazie chemiczno – fizycznych doświadczeń. Mogły one bezpośrednio zaobserwować zjawisko wrzenia ciekłego azotu, zmianę wysokości dźwięku w helu. Przedstawiona prezentacja spodobała się wszystkim uczestnikom. Prowadzącemu udało się w umiejętny sposób połączyć elementy humorystyczne, edukacyjne zachęcając obserwujących do wspólnego, bezpiecznego eksperymentowania. Dzięki czemu uczniowie poszerzyli swoją wiedzę z zakresu chemii, fizyki. Świetnie się bawili, miło i pożytecznie spędzili czas.
Logowanie
Godziny dzwonków
Środa 02.04.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych