Sztuka Emocji – podsumowanie projektu
Od 01.10.2023r. do 31.05.2024r. uczniowie klas I-III brali udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Sztuka Emocji”.
Projekt miał na celu skierowanie uwagi i działań nauczycieli oraz uczniów na obszar emocji, wykorzystując do tego sztukę pod jej wszelakimi postaciami. Realizacja projektu polegała na przeprowadzeniu, co miesiąc minimum jednych zajęć/aktywności z użyciem wybranej dziedziny sztuki, odnoszącej się do przypisanej w danym miesiącu emocji. Koordynator projektu mgr Małgorzata Pietrus otrzymała certyfikat, a placówka dyplom za udział w II edycji projektu.
„Każdy inny – wszyscy równi”
Podsumowanie Projektu Edukacyjno–Społecznego „Każdy inny – wszyscy równi”
W ramach działań wynikających z realizacji szkolnego programu wychowawczo-profilaktycznego w bieżącym roku szkolnym nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim projekcie edukacyjno – społecznym „Każdy inny – wszyscy równi”.
Najważniejszymi celami projektu było:
Dzień Dziecka w naszej szkole
Dzień Dziecka to najmilsze i najweselsze święto. To także bardzo istotne wydarzenie, które zwraca uwagę na fakt, że dzieci są tak samo ważne, jak dorośli, mają swoje prawa i należy im się bezwarunkowa miłość, szacunek oraz opieka. Oto, jak Dzień Dziecka był celebrowany w naszej szkole w środę 29 maja.
Pasowanie na Czytelnika
Ratownicy Czytelnictwa #obszar1uczniowie
Tradycyjnie w naszej szkole maj to czas, gdy odbywa się uroczyste Pasowanie na Czytelnika. Tego dnia uczniowie klasy pierwszej stają się oficjalnymi Czytelnikami Biblioteki Szkolnej. Głównym celem tej uroczystości jest zachęcenie najmłodszych do korzystania z książek oraz rozwijania umiejętności czytania. Uczniowie klasy starszej przygotowują ciekawą inscenizację, a pierwszaki składają uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. To wspaniałe wydarzenie, które wprowadza ich w świat literatury!
Światowy Dzień Pszczół
Z okazji Światowego Dnia Pszczół odbyły się warsztaty pszczelarskie prowadzone przez miłośniczkę naszych latających przyjaciół - Monikę Bociąga. Dzieci dowiedziały się jak zbudowany jest ul, kto go zamieszkuje, jak powstaje miód oraz jakie narzędzia niezbędne są pszczelarzowi podczas pracy na pasiece. Dzieci z zaciekawieniem słuchały pszczelich opowieści. Na koniec czekała na nich słodka niespodzianka.
XIV Międzypowiatowy Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy "CZAR PAR" w Szkole Podstawowej nr 5 w Wieluniu
20 maja 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Śląskich w Wieluniu odbył się czternasty Międzypowiatowy Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy "CZAR PAR”.
W konkursie uczestniczyli podopieczni wieluńskich szkół, ale i placówek m.in. w Lututowie, Czernicach, Łaszewie, Sieńcu, Bieniądzicach, Wierzchlesie i Mierzycach. Tematyka konkursu obejmowała wiedzę z zakresu matematyki, chemii, fizyki, geografii i biologii. Uczniowie współpracując w parach rywalizowali w siedmiu konkurencjach. Były to: tangram, puzzle, domino, echo, wyścig i zadania. Istotna była nie tylko liczba zdobytych punktów, ale także czas, w jakim poszczególne zespoły poradziły sobie z zadaniami.
Wizyta Paraolimpijczyka Pana Jacka Przebierały w Naszej Szkole
Z radością informujemy, że naszą szkołę odwiedził wyjątkowy gość – polski paraolimpijczyk, pan Jacek Przebierała. Wizyta ta była niezwykłą okazją dla naszych uczniów, aby poznać inspirującą historię człowieka, który dzięki ciężkiej pracy, determinacji i pasji osiągnął wielki sukces w sporcie.
Podczas spotkania, które było związane z Olimpiadą Sukcesów zorganizowaną w naszym zespole, pan Jacek opowiedział o swojej drodze do paraolimpiady, wyzwaniach, jakie napotkał na swojej drodze oraz o codziennym życiu sportowca. Jego opowieść była pełna motywujących momentów, które pokazały, że niezależnie od przeciwności losu, można realizować swoje marzenia i osiągać cele.
Międzypowiatowa Olimpiada Sukcesów
9 maja w naszym Zespole Szkolno-Przedszkolnym miała miejsce Międzypowiatowa Olimpiada Sukcesów.
Było to wyjątkowe wydarzenie, które miało na celu promowanie aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia społecznego i zawodowego, a także rozwijanie i podtrzymywanie umiejętności niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania. Olimpiada stanowiła doskonałą okazję nie tylko do rywalizacji sportowej, ale również do integracji i wspólnego celebrowania sukcesów.
Dzień Bibliotekarza i Bibliotek
Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, który obchodzimy 8 maja każdego roku, chcemy serdecznie podziękować wszystkim bibliotekarzom za ich pracę i zaangażowanie w promowanie czytelnictwa. To święto zostało ustanowione, aby docenić pracę bibliotekarzy oraz zachęcić społeczność do korzystania z bibliotek i czerpania wiedzy z książek.
SPOTKANIE Z PISARZEM
Ratownicy Czytelnictwa
#obszar1dzieci
#obszar2nauczyciele
#obszar4współpraca
#obszar5nazewnątrz
W poniedziałek 06.05.2024 r. miało miejsce niezwykłe spotkanie uczniów naszej szkoły (klasy 1 - 3) z cenionym pisarzem dziecięcym, panem Wiesławem Drabikiem, a odbyło się ono w ZSP w Wierzchlesie.
„BIOCHEMIK ROKU 2024”
25 kwietnia 2024 roku odbyła się 13 edycja Międzypowiatowego Konkursu Biologiczno - Chemicznego pod nazwą „Biochemik Roku”. Uczestniczyło w niej 20 uczniów z 9 szkół podstawowych z powiatu wieluńskiego. Organizatorem tego wydarzenia był Zespół Szkolno - Przedszkolny w Kraszkowicach, którego dyrektorem jest pani Elżbieta Jajczak. Uroczystego otwarcia dokonał Wójt Gminy Wierzchlas pan Leszek Gierczyk. Konkurs skierowany był do uczniów klas siódmych i ósmych, interesujących się zarówno chemią, jak i biologią.
POWIATOWE ELIMINACJE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM
Jesteśmy dumni z naszych uczniów, zajęliśmy III miejsce w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, które odbyły się 23 kwietnia 2024 roku.
Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym to inicjatywa organizowana przez Polski Związek Motorowy we współpracy z Komendą Główną Policji, Ministerstwem Edukacji i Nauki, Ministerstwem Infrastruktury, Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego. Turniej ma na celu poprawę stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, szczególnie wśród dzieci i młodzieży szkolnej.
Gminny Konkurs Ortograficzny "Z ORTOGRAFIĄ NA TY!"
Czy łatwo jest pisać bez błędów? Na pewno nie! Trzeba znać zasady ortograficzne, pamiętać o wszystkich regułach, wyjątkach. Ale można, a przynajmniej należy spróbować przejść z ortografią na Ty!
To hasło stało się myślą przewodnią Gminnego Konkursu Ortograficznego, którego organizatorem był Zespól Szkolno – Przedszkolny w Kraszkowicach, a patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Wójt Gminy Wierzchlas-Pan Leszek Gierczyk. Celem przedsięwzięcia było budzenie szacunku do języka ojczystego, szerzenie wśród uczniów nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną i interpunkcyjną, rozwijanie zainteresowań polonistycznych i wspieranie uzdolnień.
Obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich
Ratownicy Czytelnictwa
#obszar1uczniowie
#obszar2nauczyciele
Z radością informujemy, że nasza szkoła oraz przedszkole włączyły się w obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Był to dzień pełen literackich przygód i magii słowa pisanego.
W murach szkoły, uczniowie mieli okazję celebrować miłość do książek podczas przerw. W tym dniu, korytarze wypełniły się uczniami zatopionymi w lekturze. Niektórzy przynieśli swoje ulubione powieści z domu, inni zaś skorzystali z oferty naszej szkolnej biblioteki. Atmosfera skupienia i relaksu, która towarzyszyła czytaniu, była wyjątkowa.
Sukces uczniów klasy trzeciej w Międzypowiatowym Konkursie Czytelniczym!
Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych uczniów w Międzypowiatowym Konkursie Czytelniczym "Warto pomagać i czynić dobro". Wydarzenie to miało miejsce 19 kwietnia i zostało zorganizowane przez Szkołę Podstawową im. Powstańców Styczniowych w Osjakowie.
Troje dzieci z klasy trzeciej, przygotowywanych do konkursu przez pania Magdalenę Zych, podjęło wyzwanie i wzięło udział w tej prestiżowej rywalizacji, prezentując nie tylko swoje umiejętności czytelnicze, ale także zdolność do przyswajania wiedzy i interpretacji literatury.
„Wśród bogów i bohaterów mitologii”
12 kwietnia 2024 r. odbył się w Warcie IX Międzypowiatowy Konkurs Mitologiczny „Wśród bogów i bohaterów mitologii”, którego celem było propagowanie wiedzy o kulturze antycznej oraz rozwijanie umiejętności budowania i wygłaszania publicznych wystąpień. Mitologiczne zmagania przebiegały w dwóch etapach: prezentacji, podczas której uczestnik musiał wcielić się w rolę mitologicznego bohatera i wygłosić krótką przemowę oraz testu ze znajomości mitologii.
Z BAJKĄ O EMOCJACH
Ratownicy Czytelnictwa
#obszar1dzieci
W czwartkowe przedpołudnie (11.04.2024 r.) w naszym przedszkolu odbyło się kolejne wyjątkowe spotkanie czytelnicze. Nasza bibliotekarka miała przyjemność przeczytać przedszkolakom bajkę pt. “Złość mówi dość!”.
Była to wspaniała okazja, aby porozmawiać z dziećmi o emocjach i o tym, jak radzić sobie ze złością w pozytywny sposób.
Z wizytą u seniorów
W środę 10 kwietnia,uczniowie klasy 6 wybrali się do Domu Opieki Społecznej w Skrzynnie. Było to spotkanie integracyjne pod nazwą „Boccia łączy ludzi” oraz Herbatka dla seniora z projektu ,,Nasza piękna Polska cała." Boccia jest grą o prostych zasadach, mogą w nią grać zarówno starsi, jak i młodsi, ale także osoby z niepełnosprawnościami. Herbatka została zebrana przez społeczność naszej szkoły i przedszkola, i rozdana mieszkańcom Domu. Dziękujemy za tak wspaniałe przyjęcie, wspólną zabawę i rywalizację!
KIERMASZ KSIĄŻEK
Ratownicy Czytelnictwa
#obszar1uczniowie
#obszar2nauczyciele
#obszar4współpraca
Miło nam poinformować, że nasz niedawny Kiermasz Książek, który odbył się 9 kwietnia, cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów oraz nauczycieli. Wydarzenie to było nie tylko okazją do nabycia nowych książek, ale również doskonałą promocją czytelnictwa.
II Powiatowe Rozgrywki Zawodowe
W dniu 03.04.2024r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym we Wierzchlesie odbyły się Powiatowe Rozgrywki Zawodowe skierowane do uczniów klas VII/VIII. Naszą szkołę reprezentował 3-osobowy zespół w składzie: Wiktoria Salejda, Bartłomiej Morka, Mikołaj Kapica.
Głównym celem rozgrywek był rozwój kompetencji uczniów w zakresie wyboru dalszej ścieżku kształcenia, zgodnie z ich zainteresowaniami i szeroko rozumianymi możliwościami oraz integracja środowiska migracyjnego ze środowiskiem lokalnym. Powiatowe rozgrywki zawodowe miały też na celu kształtowanie umiejętności podejmowania decyzji samodzielnych i grupowych, przełamywanie barier emocjonalnych i społecznych oraz rozwój kreatywności poprzez udzielanie odpowiedzi w sposób nieszablonowy, pobudzanie, rozpoznawanie i rozwijanie własnych zainteresowań i uzdolnień.
Logowanie
Godziny dzwonków
Czwartek 24.04.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych