• Uczniowie klas 1-3 przystapili do projektu matematycznego "Natalka i Antek w swiecie wielkiej matematyki". Celem głównym projektu jest zwiększenie kompetencji matematycznych i rozwijanie u dzieci zainteresowania matematyką poprzez wykonywanie zadań metodą projektu.
      • Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
      • Nasza szkoła w programie Laboratoria Przyszłości
      • Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
      • Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "Piękna Nasza Polska Cała"
      • "Ratownicy Czytelnictwa" 2023/2024
      • Nasza szkoła uczestniczy w ogólnopolskim programie upowszechniania czytania.
          • #SzkołaPamięta

            " A choć ich życia

            płomień zgasł,

            to myśli o nich

            są przecież w nas..."

            M. Czerkawska

            We wtorek 7 listopada udaliśmy się z wizytą na miejscowy cmentarz. W ramach akcji "Szkola Pamięta" zapaliliśmy znicze na grobach osób związanych z naszą szkołą.

            „Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

          • Jesienne inspiracje

            Ratownicy Czytelnictwa

            #obszar1dzieci

            W poniedziałkowy poranek (6.11.2023 r.) uczniowie klasy trzeciej promowali czytelnictwo jako formę wspaniałego odpoczynku od szarej jesiennej codzienności. Prezentując plakaty reklamujace ich ulubione książki, zachęcali swoich rówieśników do sięgania po ciekawą i wartościową literaturę.

          • Warsztaty mPotęga

            Potrafi ktoś zgadnąć, do kogo należą te dłonie??? To nasi uczniowie na kolejnych warsztatach matematycznych zorganizowanych w ramach projektu mPotęga finansowanych przez mFundację. Tym razem zadaniem uczestników było stworzenie z gliny pojemników lub naczyń w kształcie walca, prostopadłościanu lub sześcianu. By stworzyć takie "dzieła" należało wykazać się nie tylko wiedzą matematyczną ale także kreatywnością i zdolnościami manualnymi. Stworzone na zajęciach naczynia będą prezentami dla osób wybranych przez uczestników. Naszym wspólnym działaniom przyświeca motto, że matematyka nie musi być nudna.

          • Czytamy, bo lubimy!

            Ratownicy Czytelnictwa

            #obszar1dzieci

            - Róziu, Róziu! – wołają: Hubert, Zdziś i Puszek. To Małe Misie z przedszkola, które lubią podróżować po świecie Wielkiej Literatury. - Jakiej bajki wysłuchają dzisiaj nasze kochane dzieci? – dopytują.

            - To Wy nic nie wiecie? Milusińscy dowiedzą się, co słychać u Pinokia i sprawdzą, czy udało mu się zostać prawdziwym chłopcem – odpowiedziała uśmiechnięta Misia z biblioteki.

          • Planetarium

            W piatek 27 października sala gimanstyczna zamieniła się w wielkie obserwatorium astrologiczne. Uczniowie mogli udać się w wirtualną podróż kosmiczną, poznać układ planet, zobaczyc jak zmieniają się pory roku i poznać tajemnice kosmosu.

          • PRZERWA NA CZYTANIE

            Ratownicy Czytelnictwa

            #obszar1dzieci

            #obszar2nauczyciele

            W tym roku nasz Zespół po raz drugi wziął udział IV Międzynarodowej Edycji VIII Ogólnopolskiej Akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie pod hasłem „Przerwa na Czytanie”. Działania te są realizowane w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz Kampanii Społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom. Głównym celem bicia rekordu jest przede wszystkim propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz pokazanie, że … „Książka to mędrzec łagodny i pełen słodycz, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem...” (Kornel Makuszyński).

          • DZIEŃ PIŻAMY

            W piątek 20 października strojem obowiązującym w naszej szkole była piżama. Dlaczego akurat ta część garderoby? – Ponieważ jest to standardowe ubranie chorych dzieci. To, co dla nas jest związane z odpoczynkiem i spokojem dla innych jest symbolem walki o zdrowie i życie. Dlatego, aby okazać nasze wsparcie wszystkim najmłodszym pacjentom i ich rodzinom dziś zmieniliśmy nasze codzienne ubranie na piżamę.

          • Ślubowanie klasy pierwszej

            18 października 2023r. to ważna data dla uczniów klasy pierwszej. Tego dnia bowiem nastapiło uroczyste ślubowanie oraz pasowanie na uczniów Szkoły Podstawowej w Kraszkowicach. Zaproszeni rodzice, nauczyciele oraz starsi uczniowie bacznie przyglądali się występom pierwszaków.

          • Lubimy czytać!

            Ratownicy Czytelnictwa

            #obszar1dzieci

            - Co najbardziej lubią przedszkolaki? – pytają Małe Misie ze Świata Wielkiej Literatury mieszkające w przedszkolu.

            - Oczywiście bajki, a najlepiej te czytane i opowiadane – odpowiada Misia Rózia, która już na stałe zagościła w bibliotece i z radością odwiedza młodych czytelników.

          • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

            We wtorek, 10.10.2023 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego, które dla społeczności szkolnej są bardzo ważnym wydarzeniem. Wybory poprzedziła kampania wyborcza, podczas której kandydaci na przewodniczącego SU prezentowali swoje programy, kusili przedwyborczymi obietnicami, ale także wykazali się zapałem do pracy na rzecz szkoły.

          • Zdrowe śniadanie

            Uczniowie klasy pierwszej na lekcjach rozmawiali na temat zdrowego odżywiania, poznali czym zajmuje się dietetyk oraz wskazywali zdrowe produkty. Podumowaniem zajęć było samodzielne wykonanie sałatki owocowej i jej degustacja. Na lekcji plastyki stworzyli również plastelinowe owoce i warzywa, które ozdabiają salę lekcyjną.

          • Podsumowanie akcji "ŚWIĘTY MIKOŁAJ NA KRESACH"

            2 października 2023r. odbyło się w naszej szkole uroczyste podsumowanie ubiegłorocznej oraz rozpoczęcie tegorocznej akcji "ŚWIĘTY MIKOŁAJ NA KRESACH".

            Uroczystość uświetnili znamienici goście: prekursor i pomysłodawca akcji ksiądz Ryszard Umański, delegacja z Ziemi Wileńskiej, Łódzki Kurator Oświaty oraz Dyrektor Delegatury w Sieradzu, władze powiatu wieluńskiego i Gminy Wierzchlas, dyrektorzy i przedstawiciele placówek oświatowych, lokalni przedsiębiorcy, sponsorzy, znaczne grono firm i pojedynczych osób gotowych nieść pomoc potrzebującym rodakom na Kresach Wschodnich.

          • Moda na książkę!

            Ratownicy Czytelnictwa

            #obszar1dzieci

            Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania w naszej szkole odbyło się czytelnicze spotkanie z polską poezją dziecięcą. Uczniowie klasy czwartej zaprezentowali przed swoimi młodszymi kolegami utwory polskich poetów. Były to między innymi wiersze Jana Brzechwy, Wandy Chotomskiej, Janiny Porazińskiej, Agnieszki Frączek i Joanny Papuzińskiej.

          • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

            ​Ratownicy Czytelnictwa

            #obszar1dzieci

            29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Pomysł powstał w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Akcja ma na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie kompetencji społecznych i emocjonalnych oraz zachęcanie dorosłych do wspólnego spędzania czasu przy lekturze wraz z najmłodszym pokoleniem.

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
    • Logowanie

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Niedziela 05.05.2024
    • Kalendarz

        brak danych
    • Galeria zdjęć

        brak danych