• Rozpoczęcie roku szkolnego

• Zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 w poniedziałek 2 września.

O godz. 8.00 msza święta w kościele w Kraszkowicach.

O godz. 9.00 uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego na sali gimnastycznej.

Następnie spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych.

• Podsumowanie udziału w Projekcie "Ratownicy Czytelnictwa 2023/2024"

• Z radością informujemy, że nasz Zespół Szkolno-Przedszkolny z sukcesem zakończył udział w trzeciej edycji programu "Ratownicy Czytelnictwa 2023/2024". Tegoroczna odsłona projektu, przebiegająca pod hasłem "Odkrywamy Nowe Lądy", była inspirującą podróżą w poszukiwaniu nowych metod promowania czytania oraz rozwijania ciekawości czytelniczej wśród naszych uczniów i przedszkolaków.

W minionym roku szkolnym do programu przystąpiły aż 233 placówki edukacyjne z całej Polski, wspierane przez 250 koordynatorów czytelniczych projektów. Owocem ich zaangażowania było przyznanie łącznie 483 certyfikatów udziału w kampanii, w tym 20 certyfikatów dla kół Ratowników Czytelnictwa działających w bibliotekach publicznych i pedagogicznych.

Dzięki aktywnemu uczestnictwu naszych uczniów, przedszkolaków, rodziców, nauczycieli i wsparciu biblioteki, mogliśmy nie tylko promować czytanie, ale także wprowadzać wartości, które wzmacniają więzi społeczne i rozwijają empatię. Projekt ten wzbogacił naszą ofertę edukacyjną, a także zainspirował całą społeczność szkolną do jeszcze większego zaangażowania w rozwój czytelnictwa.

Jesteśmy dumni z uzyskanego certyfikatu udziału w kampanii "Ratownicy Czytelnictwa 2023/2024" i serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia. Mamy nadzieję, że kolejne edycje programu będą kontynuacją tej inspirującej pracy na rzecz rozwijania pasji do książek i wartościowych postaw wśród naszych uczniów!

• Podsumowanie konkursu czytelniczo-plastycznego

• Z radością informujemy o zakończeniu szkolnego konkursu czytelniczo-plastycznego, zorganizowanego przez Szkolną Bibliotekę, skierowanego do uczniów klas 1-4.

Celem konkursu było nie tylko zachęcenie dzieci do sięgania po książki, ale także promocja naszej biblioteki jako miejsca pełnego inspiracji i wiedzy.

Konkurs miał za zadanie przybliżyć młodym uczestnikom sztukę tworzenia plakatu, jako jednej z ważnych form sztuki użytkowej. Uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje talenty plastyczne poprzez tworzenie plakatów i haseł promujących książki oraz bibliotekę.

W ramach konkursu dzieci miały szansę rozwijać różnorodne techniki plastyczne, a także wyrażać swoją kreatywność w niezwykłych formach. Efekty ich pracy są nie tylko piękne, ale również pełne pasji i zaangażowania, co świadczy o dużym zainteresowaniu czytelnictwem wśród naszych najmłodszych uczniów.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.

Już teraz zapraszamy do kolejnych edycji konkursów, które z pewnością przyniosą jeszcze więcej radości i twórczych wyzwań!