Aktualności

          • "Literki w akcji"

          • Uczniowie klasy pierwszej zakończyli wiosenną sesję Międzynarodowego Projektu „Literki w akcji”. W ramach realizowanych działań wykonali zadania: „Pacnij literę”, „Barwny alfabet” oraz „Wygimnastykowany alfabet”. Uczniowie z dużym zaangażowaniem i radością uczestniczyli w proponowanych aktywnościach, rozwijając swoje umiejętności językowe, ruchowe i kreatywność.

          • Legendy polskie w przedszkolu

          • Wczoraj (25.05.2026) 🐝🐝🐝poznały legendę „ Lajkonik”Celem spotkania było propagowanie czytelnictwa; kształtowanie postaw patriotycznych;wprowadzanie w świat wartości uniwersalnych: dobro, odwaga; rozwijanie umiejętności słuchania tekstów literackich i odpowiadania na pytania dotyczące tekstu. Zrealizowane zostały zadania wynikające z innowacji pedagogicznej „Legendy polskie”. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

          • Gwiazdy Skry Bełchatów z wizytą

          • 14 maja uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kraszkowicach uczestniczyli w wyjątkowym spotkaniu pod hasłem „Gwiazdy sportu w obiektywie szkolnej kamery”. Naszą placówkę odwiedzili przedstawiciele siatkarskiej drużyny PGE GiEK Skra Bełchatów – zawodnicy Grzegorz Łomacz, Kamil Szymura i Michał Szalacha oraz asystent pierwszego trenera Tomasz Wątorek.

            Na początku wydarzenia uczniowie przygotowali serię pytań do siatkarzy, dzięki czemu mogli dowiedzieć się więcej o codziennym życiu sportowców, treningach oraz pasji do siatkówki. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i serdecznej atmosferze.

            Dużym zainteresowaniem cieszyła się możliwość wykonania pamiątkowych zdjęć z zawodnikami oraz zdobycia autografów. Goście poprowadzili także pokazowe zajęcia, które dostarczyły uczestnikom wielu sportowych emocji i cennych wskazówek.

            Serdecznie dziękujemy firmie Liedmann Agro, sponsorowi drużyny PGE GiEK Skra Bełchatów, dzięki której to wyjątkowe wydarzenie mogło odbyć się w naszej szkole.

          • Tydzień Bibliotek

          • We wtorkowe przedpołudnie (12.05) grupa przedszkolaków odwiedziła Bibliotekę Publiczną. Celem wizyty było poznanie biblioteki oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych.

            Na początku spotkania pani bibliotekarka serdecznie powitała dzieci i przypomniała im najważniejsze zasady obowiązujące w bibliotece. Przedszkolaki dowiedziały się, jak należy zachowywać się wśród książek oraz w jaki sposób dbać o wypożyczone egzemplarze.

            Największą atrakcją spotkania było wysłuchanie opowieści w teatrze kamishibai pt. „Noc w bibliotece”. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem śledziły losy bohaterów przedstawionych na ilustracjach i z zaciekawieniem słuchały opowiadanej historii.

            Po przedstawieniu przedszkolaki miały możliwość oglądania różnych książek znajdujących się w bibliotece. Kolorowe ilustracje, ciekawe opowieści i bogaty księgozbiór wzbudziły duże zainteresowanie małych czytelników.

            Na zakończenie spotkania pani bibliotekarka zaprosiła dzieci do częstego odwiedzania biblioteki oraz korzystania z jej zbiorów. Na wszystkich uczestników czekała miła niespodzianka — słodki poczęstunek oraz pamiątkowa zakładka do książki.

            Wizyta upłynęła w bardzo miłej i radosnej atmosferze, a dzieci wróciły do przedszkola z uśmiechami na twarzach i nowymi czytelniczymi doświadczeniami.

          • Przedszkolaki z wizytą w Bibliotece Publicznej

          • 8 maja przedszkolaki odwiedziły Bibliotekę Publiczną z okazji obchodzonego tego dnia Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. Dzieci z radością spotkały się z panią bibliotekarką, aby podziękować za jej codzienną pracę oraz złożyć serdeczne życzenia.

            Mali goście przygotowali piękne słowa pełne wdzięczności i uśmiechu. Na ręce pani bibliotekarki przekazały również kwiat, który stał się wyjątkową ozdobą biblioteki i sprawił wiele radości.

            Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Była to doskonała okazja do rozmowy o książkach, bibliotece oraz roli czytania w życiu każdego człowieka.

            Dziękujemy przedszkolakom za pamięć, ciepłe życzenia i piękny gest, który na długo pozostanie pani bibliotekarki.

          • Dzień Stroju Ludowego

          • W dniu 05.05.2026 r obchodziliśmy Dzień Stroju Ludowego. Było to niezwykle spotkanie z kulturą  i tradycją w ramach realizacji  jednego z obowiązkowych zadań Ogólnopolskiego Programu : " Piękna Nasza Polska Cała". Przedszkolaki w tym dniu również odśpiewały piosenkę projektową ,,Piękna Nasza Polska Cała''.
            Edukacja patriotyczna jest niezwykle ważna, gdyż znajomość  swoich korzeni i tradycji pomaga budować więzi że swoim otoczeniem i sprzyja rozwijaniu postaw patriotycznych,społecznych oraz obywatelskich!

          • Małe Pszczółki, wielkie talenty – sukces w konkursie wielkanocnym 🐝🎨

          • Przedstawiciele grupy Pszczółek pod czujnym okiem nauczycielki pani Magdaleny Kościarz wzięli udział w I Gminnym Konkursie Plastycznym pt.  ,,Tradycje Wielkanocne w Wyobraźni Dziecka", którego organizatorem było Publiczne Przedszkole w Wierzchlesie. Przedszkolaki wykazały się ogromnym zaangażowaniem i pomysłowością. Wykonane prace zachwyciły różnorodnością technik oraz bogactwem kolorów dzięki czemu nasi przedstawiciele otrzymali wyróżnienie za udział w konkursie. Udział w wydarzeniu był cennym doświadczeniem, które pozwoliło rozwijać zainteresowania dzieci.

          • Słodki dzień pełen radości – Pszczółki i Biedronki świętują Dzień Czekolady 🍫🐝🐞

          • Grupa Pszczółek wraz z grupą Biedronek obchodziła wyjątkowo słodki Dzień Czekolady. Dzieci miały okazję poznać, jak powstaje czekolada, brały udział w zabawach tematycznych związanych z czekoladą. Nie zabrakło również słodkiej degustacji, która sprawiła wszystkim ogromną radość. Do obchodów tak wyjątkowego święta zostały zaproszone Ciocie kucharki, które mają najlepsze ,,kubki smakowe". Ciocie miały za zadanie rozpoznać różne rodzaje czekolad. Jedna z czekolad doprawiona była różnymi przyprawami, których Ciocie najczęściej używają do przygotowania posiłków. To był dzień pełen uśmiechu, dobrej zabawy i słodkich wrażeń.