• NOWY ROK SZKOLNY 2012/2013

• Witamy w nowym roku szkolnym 2012/2013!

Życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów w nauce, a nauczycielom wytrwałości i cierpliwości w przekazywaniu wiedzy.

• Dinoprak

• Uczniowie klas 1-3 wyruszyli dziś na poszukiwania wymarłych gatunków zwierząt. W tym celu udali się do Parku Jurajskiego w Krasiejowie. Oglądali tam naturalnej wielkości eksponaty dinozaurów, szczątki znalezione w wykopaliskach, oceanarium. Dodatkowymi atrakcjami była "podróż w czasie" specjalnym pociągiem, warsztaty archeologiczne oraz zabawy w wesołym miasteczku. Zdjęcia z tego wyjazdu w zakłądce album fotograficzny.

• "As Ortografii"

• Uczniowie klasy 2 i 3 zmagali się z trudnościami ortograficznymi biorąc udział w konkursie "As ortografii".

• Gminny Konkurs Ortograficzny

• "Dyktando Juniora" to konkurs ortograficzny dla uczniów z klas 4-6 naszej gminy. W tym roku trzecia edycja została zorganizowana przez Filię Gminnej Biblioteki Publicznej w Kraszkowicach. Tematem tegorocznego konkursu były Mistrzostwa Europy w piłce nożnej EURO 2012. Więcej informacji z przebiegu tego konkursu znajdziecie w zakładce Biblioteka.

• Kochane Mamy!

• Dzień Matki jest raz w roku,
            Szczęśliwy i pełen uroku,

W tym dniu pragniemy złożyć WAM życzenia

Zdrowia szczęścia i powodzenia.

Niech WAM słonko jasno świeci

Niech WAM słodko życie leci.

Z okazji Dnia Matki uczniowie z klas 1, 2 i 3 wraz z wychowawczyniami przygotowali montaż słowno-muzyczny dla mam. Wzruszone mamy po wysłuchaniu życzeń, piosenek i wierszy, otrzymały od swoich pociech własnoręcznie wykonane laurki i prezenty.

• "Chroń las, bo on chroni nas"

• Pod takim hasłem odbył się apel o charakterze ekologicznym przygotowany przez klasę 3 wraz z wychowawczynią p. H.Kotala. Piękne dekoracje, oryginalne stroje oraz oprawa słowno-muzyczna przyciągnęła uwagę oglądających.

• Familiada szkolna

• W maju przypadają rocznice związane z osobą papieża Jana Pawła II. Ksiądz katecheta, z pomocą pani bibliotekarki i świetliczanki, zorganizował Familiadę, dzięki któej przybliżono wiedzę o najbardziej w świecie znanym Polaku. W zabawie tej wzięli udział uczniowie z klasy 4, 5 i 6, którzy odpowiadali na proste pytania związane z osobą papieża. Zwycięzcom turnieju, czyli reprezentacji z klasy 6 wręczone zostały nagrody książkowe. Dla pozostałych uczestników były słodkie nagrody pocieszenia.

• Dzień Unii Europejskiej

• Dzień 9 maja jest oficjalnym Dniem Unii Europejskiej. Dla uczczenia tego święta, Kółko Teatralne pod opieką pani Agaty Główki oraz bibliotekarki Marioli Kinas, a także z pomocą świetliczanki Katarzyny Aleksanderek, przygotowało inscenizację "Wielka Brytania zaprasza". Mogliśmy poznać położenie, tradycje i zwyczaje Anglików, a także poznać wybitne postacie związane z tym pięknym krajem. Było też coś dla podniebienia - typowe angielskie potrawy, czyli naleśniki, frytki i oczywiście wyborna angielska herbata. Ukojeniem dla ucha było wysłuchanie utworów znanych angielskich zespołów i wykonawców muzycznych jak The Beatles, Queen, Eurythmics czy Elton John.

• Majowy tydzień odpoczynku

• Od 30 kwietnia do 4 maja uczniowie naszej szkoły mają wolne od zajęć dydaktycznych. Życzymy wszystkim miłego i bezpiecznego  wypoczynku, tym bardziej że pogoda ma sprzyjać!

Nie zapomnijcie o świętach narodowych, które w najbliższym czasie będziemy obchodzić -  1 maja Święto Pracy, 2 maja Święto Flagi Narodowej i 3 maja Święto Uchwalenia Konstytucji!

• W Wieluńskim Domu Kultury odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Pisanka Wielkanocna". W konkursie tym udział wzięli również nasi uczniowie, którzy wykonywali pisanki na zajęciach świetlicowych. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a uczennica klasy 3 Jagoda Leszczyk zdobyła 3 miejsce w konkursie na pisankę wykonaną techniką współcesną! Bardzo serdecznie gratulujemy!

• "Być sobą"

• Teatr "Kurtyna" z Krakowa przyjechał na naszej szkoły z najnowzą propozycją pt. "być sobą".
            W spektaklu ukazana została postawa dziecka asertywnego, które dostrzega korzyści z bycia dobrym synem, uczniem, przyjacielem. Przedstawiono historię 12 letniego Pawła, który pali paierosy, wagaruje, ma zaległości w nauce przez co jego mama często jest wzywana do szkoły. W domu jest leniem, nie pomaga w najdrobniejszych czynnościach. Sytuacja zmienia się kiedy przemęczona matka słabnie na ulicy i trafia do szpitala.

Spektakl został bardzo miło przyjęty przez naszych uczniów.

• Powitanie Wiosny

• Wiosna zosała oficjalnie powitana i przyjęta, marzanna utopina, zimowe ubrania schowane, a to wszystko za sprawą klasy 5 i jej wychowawczyni. Z tej okazji uczniowie przygotowali krótką część artystyczną pt. "Wiosna, ach to ty!"

• Wizyta w Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu

• 21.03.2012 r.

Uczniowie z  klas 4-6 obejrzeli w Muzeum Ziemi Wieluńskiej niezwykłą wystawę pod hasłem " Indianie amazońskiej dżungli". Poświęcona jest współczesnym kulturom Indian - mieszkańcom  tropikalnych lasów Amazonii. W czasie zajęć warsztatowych każdy z uczniów własnoręcznie wykonał glinianą figurkę Topu (postać z mitologii indiańskiej) i przystroił w kolorowy pióropusz.

Zdjęcia w albumie fotograficznym.

• Rekolekcje wielkopostne

• W dniach 19 i 20 marca 2012r. dla uczniów Szkoły Podstawowej w Kraszkowicach odbywają się rekolekcje wielkopostne. Uczniowie uczestniczą we mszy świętej w godzinach 8.00-9.00 w kościele parafialnym w Kraszkowicach.