Aktualności
Akcja wielkanocna
Kolejny sukces naszych uczniów
13 marca 2023r. w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Wierzchlesie odbył się Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom" organizowany przez Wójta Gminy Wierzchlas oraz Zarząd Gminny OSP.
W rywalizacji wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy.
Zwycięzcą w kategorii klas I-IV został uczeń naszej szkoły PATRYK JANIK z klasy 4, który będzie reprezentować naszą gminę w eliminacjach powiatowych.
KAJETAN BORGUL zajął III miejsce w kategorii klas V-VIII
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach!
Plebiscyt „Muzyczne Wyzwanie Chrumasa”
Uprzejmie informujemy, że ruszył plebiscyt „Muzyczne Wyzwanie Chrumasa” realizowany przez TVP na zlecenie KOWR jako działania promujące unijny Program dla szkół.
Przedmiot plebiscytu: przygotowanie autorskiego utworu promującego zdrowe nawyki żywieniowe, spożywanie owoców, warzyw oraz produktów mlecznych.
Termin zgłoszeń: od 2.03.2023 do 20.03.2023
Strona www: https://wyzwaniechrumasa.tvp.pl
Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie: https://wyzwaniechrumasa.tvp.pl/65832729/wyslij-zgloszenie .
Regulamin plebiscytu: https://wyzwaniechrumasa.tvp.pl/66072616/regulamin-plebiscytu
Dodatkowo informujemy, że zaproszenie do wzięcia udziału w plebiscycie opublikowane zostało na stronach internetowych:
"Puchate i Kolczate" - czyli o dobrych i złych relacjach i emocjach w edukacyjnej bajce kamishibai
W piątkowe przedpołudnie (10.03.2023 r.) dzieci z naszego przedszkola wysłuchały bajki autorstwa Barbary i Tomasza Piątkowskich pt. „Puchate i Kolczate”. Bajka opowiada historię pewnego dobrego miasta, w którym wszyscy są szczęśliwi, ponieważ dzielą się ciepłym i puchatym. Niestety tą sielską atmosferę małej mieściny niszczy zła wróżka, stawiając sobie za cel skłócenie mieszkańców, podarowała im kolczate. Z czasem, wszyscy zapomnieli o ciepłym i puchatym i zaczęli sobie dawać kolczate. W rezultacie stali się dla siebie nieprzyjaźni i niemili.
Czy mieszkańcom udało się odnaleźć puchate i powrócić do ciepła i harmonii? Odpowiedź na to pytanie z pewnością poznali mali słuchacze.
Po wysłuchaniu opowiadania przedszkolaki same próbowały zdefiniować, czym jest puchate, a czym kolczate, a gdy już to odkryły, postanowiły wyobrazić sobie, jakie to uczucie, trzymać w dłoniach puchate przedstawione w bajce. A czym ono jest? Oczywiście przyjaźnią, miłością, dobrocią dla drugiego człowieka, całego otoczenia.
Pamiętajmy, że tylko od nas zależy, czy to ciepłe i puchate krąży miedzy ludźmi i czy się nim dzielą.
A to, czym się podzielą urośnie, wypełniając ich serca i myśli.2
Brawa dla naszego ucznia!
1 marca 2023 roku w Szkole Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Ostrówku odbył się III Powiatowy Konkurs wiedzy o rotmistrzu Witoldzie Pileckim.
Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy VIII b - Bartosz Wróbel, który wykazał się szeroką wiedzą dot. życia osobistego oraz działalności konspiracyjnej Witolda Pileckiego. W w/w konkursie Bartosz zajął 1 miejsce.Gratulujemy zwycięzcy!
"W tej bajce nie ma Złego Wilka"
Czy książka może zadziwić? – Oczywiście!
Przekonały się o tym nasze kochane przedszkolaki, gdy w czwartek (2.03.2023 r.), pani bibliotekarka przeczytała im opowiadanie pt. „W tej bajce nie ma Złego Wilka”.
Jest to historia Złego Wilka, który ma pełne ręce roboty, biega od bajki do bajki, raz po raz musi wykorzystywać ogrom energii, aby zdmuchiwać domy trzech małych świnek, by już po chwili biec na złamanie karku do domku Babci i oczywiście zdążyć tam przed przybyciem Czerwonego Kapturka.
Dzieci były pełne zadziwienia, gdy zły wilk, którego do tej pory postrzegały w sposób negatywny, okazał się dobroduszną postacią, która też czasem sobie nie radzi..
Morał z tej historii jest jednoznaczny: każdy z nas odgrywa ważną rolę i każdy może potrzebować pomocy, dlatego tak ważne jest wzajemne wsparcie. Przecież od dawna wiadomo, że gdy pracujemy zespołowo i pomagamy sobie wszystko się uda.
Wiosenne mega hity w szkole!
Samorząd Uczniowski zaprasza na "Szalony Marzec".
W każdym tygodniu zaoferujemy Wam "szalony, inny niż zwykle dzień" :)
Wiosna nadchodzi wielkimi krokami!.
Na początek Dzień Piżamy!
W piątek, 3 marca, przychodzimy do szkoły w piżamie, szlafroku, kapciach i solidaryzujemy się z dziećmi, które w tym stroju spędzają na onkologii tygodnie, a nawet miesiące.
„Jak Nowatorscy przestali rozmawiać”
O tym, jakie znaczenie w naszym życiu ma rozmowa, przekonały się w piątek (24.02.2023 r.) nasze Motylki, Pszczółki i Biedronki. W tym dniu do przedszkola zawitała pani bibliotekarka, która tym razem postanowiła przybliżyć dzieciom historię pewnej mysiej rodziny, która żyje w doskonałej harmonii: każdy z jej członków wypełnia jakieś zadania, służące wspólnemu dobru. Dzięki temu wszyscy są szczęśliwi, gdyż przy okazji pomagają sobie wzajemnie. Myszki mają takie same zajęcia i problemy jak współcześni ludzie. Nowatorscy, bo tak nazywa się ta rodzina, stale coś modernizują i ulepszają. Z czasem jednak okazuje się, że nie zawsze cudowne wynalazki są takie wspaniałe jakby się mogło wydawać.
Przesłanie bajki niesie ze sobą cenną wskazówkę, nie tylko dla przedszkolaków, ale i dla nas wszystkich - wzajemna pomoc, rozmowa i słuchanie drugiego, są podstawą do budowania dobrych rodzinnych relacji.
Wizyta w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu
W środę, 22.02.2023 r. nasi ósmoklasiści gościli w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu. Celem wizyty był udział w zajęciach związanych z wykorzystaniem nowoczesnych środków multimedialnych. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję zobaczyć i przetestować okulary ClassVR oraz współpracę monitorów multimedialnych z aplikacjami z pakietu Microsoft 365. Szczególne zainteresowanie wzbudziła możliwość zastosowania Notesu zajęć (OneNote), co na niektórych zajęciach pozwala wyeliminować zeszyt uczniowski, a dla nieobecnych na zajęciach jest świetnym źródłem notatek.
Wizyta była też okazją do bliższego poznania liceum, a także rozmów na temat kierunków kształcenia jakie ta szkoła ponadpodstawowa oferuje.
12
"Był raz bal na 100 par ..."
„W karnawale, w karnawale
zawsze idziemy na bale.
Każde dziecko - duże, małe,
lubi bale w karnawale.
Można zmienić się w królewnę,
w królewicza można też.
Są cyganki, wróżki, skrzaty.
Jest i Batman też.”Tak bawiły się Przedszkolaki z grup: Motylki, Biedronki, Pszczółki ze swoimi Dziadkami i Nauczycielami.
Na wielki bal zaprosiły swoje Babcie i swoich Dziadków dzieci z przedszkola. Gościły ich w czwartek 09.02.2023 r. w sali gimnastycznej. Dzieci z tej okazji były przebrane w stroje bajkowe. W wesołym przedstawieniu pokazały scenki z życia Babć i Dziadków – od chwili ich zauroczenia sobą, podrywu i pierwszej randki, poprzez ślub, podróż poślubną, aż do dziś. Każda Babcia i każdy Dziadek ze wzruszeniem przyglądali się scenkom przedstawianym przez ich najukochańsze wnuki.
Gdy występy młodych aktorów dobiegły końca, rozpoczęła się zabawa w rytm szlagierów z dawnych lat. O muzyczną oprawę balu zadbał DJ Bartosz Pakuła.
Święto Babci i Dziadka to dzień ważny i niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, dumy i łez radości. Szczęśliwe i rozpromienione twarze gości są wyrazem tego, jak ważne dla nich są chwile spędzone wspólnie z wnukami.
2444710181021
Szkolne walentynki
- 14
"Randka z książką"
Pomimo tego, że książki kocha się miłością bezwarunkową, to zapytani, zawsze znajdziemy kilka powodów, dzięki którym powiemy: „Kocham książki za …”
A za co można kochać książki…?
Za to, że pozwalają przenieść się w inne miejsce, mimo tego, że nadal jesteśmy w domu. I za to, że to rozwijają nasz świat wewnętrzny, naszą wyobraźnię. Książki są czymś, co jest dostępne dla wszystkich. Każdy „dom książek”, którym jest biblioteka, czeka z utęsknieniem na czytelnika. Wystarczy tylko tam pójść, by spotkać wielu bohaterów.
Takim „domem książek”, który z radością wita każdego, jest nasza biblioteka, która w tym roku z okazji Walentynek zaproponowała swoim czytelnikom „Randkę z książką”, bo przecież każdy moment jest dobry, by zakochać się w czytaniu, a Walentynki to odpowiedni czas, by o tym przypomnieć.
Wystarczyło tylko w tym dniu przyjść do biblioteki i wypożyczyć książkę … nie taką jak zwykle … ale książkę „w ciemno”, z ukrytym autorem i tytułem, bez widocznej recenzji.
W dniu Świętego Walentego naszą bibliotekę odwiedziło wielu uczniów, którzy bardzo chętnie wybrali się na „Randkę z książką”, a powodzenie akcji przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Randka wzbudziła duże zainteresowanie, któremu towarzyszyło wiele ciepłych uśmiechów i miłych słów ze strony młodych czytelników oraz pytania o kolejną „Randkę z książką”.
I już teraz Wam mówię: Będzie kolejna „Randka z książką”.
II MIEJSCE NASZEJ DRUŻYNY
W FINALE POWIATOWYM W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW
W dniu 9.02.2023 r., w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mokrsku, miał miejsce finał rozgrywek w piłce siatkowej chłopców na szczeblu powiatowym. Nasz zespół, po zaciętej i pełnej zaangażowania grze, uplasował się na drugim miejscu.
Gratulujemy osiągniętego wyniku.
I MIEJSCE NASZYCH SIATKARZY
W piątek, 3.02.2023 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mierzycach, odbyły się międzygminne eliminacje w piłce siatkowej chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Dawid Drab, Dawid Dubiel, Kacper Dubiel, Miłosz Fuks, Zbigniew Gołuchowski, Jakub Podyma, Bartosz Wróbel, zajęła I miejsce. Zawodnicy pokazali bardzo wysoki poziom gry i w pełni zasłużyli na sukces.
Brawa i gratulacje.
Dzień Bezpiecznego Internetu
Dzień Bezpiecznego Internetu 2023 obchodzony jest pod hasłem "Działajmy razem" i promuje działania zwiększające bezpieczeństwo w sieci. Dzieci i młodzież to grupy szczególnie narażone na niezliczone zagrożenia online, takie jak nieodpowiednie treści, czy fałszywe aplikacje.
W naszej szkole na każdej lekcji informatyki uczniowie zostali zapoznani z podatawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu, rozwiązali quizy, obejrzeli filmy edukacyjne a na koniec mogli zagrać w grę edukacyjną Interlandia.
Spotkanie z ciekawym człowiekiem
Rozpoczynamy nasz cykl spotkań z ciekawymi ludźmi. Dziesiaj (7 lutego) zawitał do naszej placówki pan Przemysław Supernak - praktykujący miłośnik podróży i fotografii, organizator wypraw i imprez podróżniczych. Opowiedział nam o swojej wyprawie do Kostaryki. Oprócz ciekawych historii, zaprezentował również barwne fotografie z tego egzotycznego kraju.
2
Bajka - dobra na dobranoc i na dzień dobry też!
Bajki są nieodłącznym elementem edukcji. Za pomocą prostej, ale zarazem ciekawej formy, przekazują nadrzędne wartości, którymi powinniśmy się kierować w życiu. Dlatego po raz kolejny (3.02.2023 r.) nasze przedszkolaki gościły panią bibliotekarkę i teatrzyk kamishibai, a w nim niezwykłą bajkę o odważnym strusiu, który został strażakiem. Bajka ta porusza temat akceptacji w grupie oraz poczucia własnej wartości. Bohaterami historii są zwierzęta podwórkowe. Właśnie dzięki temu mamy pewność, że nikt nie poczuje się dotknięty. Zamiast tego, bajka pomoże odkryć swoje atuty, które ułatwią przełamanie barier w kontaktach z rówieśnikami.
Chcecie bajki? ... Oto bajka ...
SUKCES W OGÓLNOPOLSKIM STRAŻACKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM
W środę, 1.02.2023 r. nasz przedszkolak, Julian Kościarz otrzymał Dyplom z rąk Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP i Komendanta Gminnego. Jest to nagroda za zajęcie III miejsca w eliminacjach gminnych w OGÓLNOPOLSKIM STRAŻACKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM w grupie przedszkolnej. Natomiast w grupie szkolnej, sukcesem może pochwalić się uczeń - Bartosz Wróbel, który zajął II miejsce i również otrzymał dyplom oraz nagrodę z rąk braci strażackiej.
Serdecznie gratulujemy!
NOWOROCZNE ŻYCZENIA
Noworoczne życzenia to już od bardzo dawna jeden z najważniejszych zwyczajów związanych z powitaniem Nowego Roku. Według naszych przodków wszystkie życzenia wypowiedziane w tym czasie miały podwójną moc spełnienia. Korzystając z okazji Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kraszkowicach i Szkoła Podstawowa w Kiwiszkach, przekazały sobie wzajemnie życzenia.
Szkoła Podstawowa w Kiwiszkach od wyjazdu naszych uczniów w listopadzie 2022 r. na Litwę, na mocy POROZUMIENIA O WSPÓŁPRACY PARTNERSKIEJ MIĘDZY SZKOŁAMI zawartego podczas tej wizyty, jest naszą Szkołą Partnerską.
KONCERT NOWOROCZNY
Podczas Noworocznego Koncertu Kolęd, który miał miejsce 6 stycznia 2023 r. w sali OSP w Kraszkowicach, wystąpiły także młode talenty reprezentujące nasz Zespół Szkolno-Przedszkolny.
Jesteśmy dumni z artystów.
Archiwum Aktualności