Cały czas trwa akcja zbierania Talenciaków.
Dzięki Wam, już teraz mogliśmy spośród dostępnych nagród wybrać jedną - głośnik multimedialny za 1100 Talenciaków.
Dziękujemy.
Cały czas trwa akcja zbierania Talenciaków.
Dzięki Wam, już teraz mogliśmy spośród dostępnych nagród wybrać jedną - głośnik multimedialny za 1100 Talenciaków.
Dziękujemy.
2 listopada, w Dzień Zaduszny po raz kolejny wzieliśmy udział w akcji "Szkoła pamięta". Uczniowie, wraz z nauczycielami oraz księdzem proboszczem wybrali się na cmentarz parafialny, aby uczcić pamięć zmarłych pracowników szkoły Zapalone znicze, modlitwa nad grobami oraz chwile zadumy pozostaną w pamięci i sercach uczniów.
W tym roku nasz Zespół Szkolno-Przedszkolny, po raz pierwszy wziął udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie, pod hasłem „Przerwa na czytanie”. Akcja ta, realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”. Celem „Przerwy na czytanie” jest przede wszystkim promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, oraz pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe, a po książkę można sięgnąć zawsze i w każdym miejscu.
„Przerwa na czytanie” w naszej szkole miała miejsce 26 października. Uczestniczyła w niej cała społeczność szkolna. Wszyscy razem o wyznaczonej porze chwycili za książki, by oddać się lekturze. Czytano w salach lekcyjnych, na korytarzach, w świetlicy i w bibliotece. Czytano na siedząco, na stojąco, a nawet na leżąco. Swój udział w biciu rekordu miały także przedszkolaki, którym czytały ich panie wychowawczynie.
Ach, co to był za dzień … Oby było ich więcej :)
Z okazji obchodzonego 16 października Dnia Papieskiego, podczas spotkania czytelniczego (28.10.2022 r.) z przedszkolakami, pani bibliotekarka przybliżyła opowiadaniem "Jan Paweł II jakiego nie znacie" (autorstwa Marii, Barbary i Tomasza Piątkowskich) naszym najmłodszym czytelnikom postać św. Jana Pawła II. Młodzieńcze historie z życia Jana Pawła II opowiedziane jako krótkie epizody, nawiązujące do pasji Papieża, były okazją do upamiętnienia niezapomnianej osobowości wielkiego Polaka.
21 października 2022r. w Zespole Szkół nr 1 w Wielniu odbyły się powiatowe eliminacje XV edycji konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie w ramach wojewódzkiego programu prewencyjnego ,,Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”. Głównym celem tego projektu jest popularyzowanie wśród uczestników zasad poszanowania i przestrzegania przepisów prawa, utrwalanie wiedzy z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa, w tym w ruchu drogowym, propagowanie zasad fair-play podczas rywalizacji sportowej. Konkurs podzielony była na 2 etapy - pierwszy pisemny i drugi - tor sprawnościowy. Naszą szkołę reprezentowali Lena i Miłosz z klasy 2 pod opieką p. Haliny Kotala.
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kraszkowicach po raz piąty zaprasza Państwa do udziału w akcji patriotyczno-charytatywnej „Święty Mikołaj na Kresach”.
Działamy pod honorowym patronatem KURATORIUM OŚWIATY w Łodzi.
W październiku zapraszamy do udziału w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie: „Przerwa na czytanie”.
20 października 2022r.
Kształtowanie bezpiecznych zachowań i postaw w sytuacjach zagrożenia, uświadomienie dzieci i młodzieży w zakresie poruszania się w cyberprzestrzeni to główne zagadnienia Akademii Bezpieczeństwa, które wzbogacone zostały atrakcyjnymi formami edukacji, zabaw i przedstawień.
W ramach Akademii Bezpieczeństwa uczniowie wzięli udział w zajęciach poświęconych prawidłowemu uczestnictwu w ruchu drogowym, odpowiedniemu reagowaniu w sytuacjach zagrożenia oraz umiejętności niesienia pomocy przedmedycznej. Odbyły się również zajęcia warsztatowe, przygotowane pokazy oraz specjalnie opracowane inscenizacje teatralne, które bardzo zaciekawiły uczestników spotkań na trasie Akademii Bezpieczeństwa Fundacji PZU.
Fotorelacja oraz więcej informacji o przeprowadzonych zajęciach edukacyjnych można przeczytać na stronie www.wielun.naszemiasto.pl
21 października obchodzimy Światowy Dzień Owoców i Warzyw.
Jest to międzynarodowa inicjatywa mająca na celu podniesienie świadomości społecznej co do znaczenia spożywania owoców i warzyw dla lepszego zdrowia.
Uczniowie naszej szkoły dali dobry przykład na to, że wiedzą jak należy zdrowo się odżywiać.
Trwa CodeWeek 2022.
Europejski Tydzień Kodowania to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja promuje kreatywność, umiejętność rozwiązywania problemów oraz współpracy przy programowaniu, a także innych działaniach związanych z technologią.
Programowanie w klasie trzeciej
Zabawy z robotem
Kodowanie i robotyka w klasie pierwszej
13 października 2022
5 października 2022r.
5 października
W dn. 4 października 2022 r. nasza szkoła wzięła udział w akcji "Sprzątamy dla Polski" pod patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Zaangażowanie uczniów pokazało jak wiele już udało nam się wspólnie zrobić w kształtowaniu postawy odpowiedzialności młodego pokolenia za naszą Ojczyznę. Pokazaliśmy też, jak pięknie komponuje się ekologia i troska o środowisko z patriotyzmem i biało-czerwoną flagą. Cieszymy się, że możemy wszyscy być częścią tego pięknego, jednoczącego Polaków we wspólnej sprawie projektu. Poza satysfakcją z wykonania działania, które realnie wpływa na dobrostan naszego środowiska, zwiększyła się także wśród uczniów świadomość postawy ekologicznej. Nasza szkoła otrzyma ministerialny certyfikat udziału w akcji.
30 września 2022r.
Dwunastego października pani bibliotekarka po raz kolejny odwiedziła Przedszkole, by czytać naszym kochanym milusińskim. To spotkanie było okazją do dalszego świętowania Miesiąca Bibliotek Szkolnych, a także możliwością zabrania Małego Misia w kolejną podróż po literackim świecie.
Przedszkolaki razem ze Złotowłosą zawędrowały do domku zamieszkanego przez Trzy Misie.
W piątek - 7 października rozpoczęliśmy w Przedszkolu obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Zaplanowany na ten miesiąc, cykl spotkań czytelniczych, to wspólna inicjatywa Biblioteki i Przedszkola, mająca na celu propagowanie czytelnictwa wśród naszych najmłodszych milusińskich.
Tegorocznym hasłem jakie przyświeca tej idei jest „Czytanie dla pokoju”. Dlatego opowiadanie „O borsuku, który na cały świat się obraził” autorstwa Moniki Foltyn zostało wybrane nieprzypadkowo. Historia niesfornego borsuka pokazuje i uczy, że sami mamy wpływ na pokój, który jest blisko nas, gdy nie ma między nami nieporozumień, obrażania się czy wzajemnych niesnasek.
Czytajmy dzieciom … codziennie.
Z radością informujemy, że bierzemy aktywny udział w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.
Powiatowe Biegi Sztafetowe w Osjakowie (05.10.2022 r.) zakończyły się dla naszych uczniów miejscem na podium i brązowym medalem.
Szkołę reprezentowali: Dawid Dubiel, Kacper Dubiel, Miłosz Fuks, Jakub Podyma, Dominik Szafran i Bartosz Wróbel.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów :)
W poniedziałek 03.10.2022 r. w Naszej Szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego, które dla społeczności szkolnej są bardzo ważnym wydarzeniem. Wybory poprzedziła kampania wyborcza, podczas której kandydaci na przewodniczącego SU prezentowali swoje programy wyborcze.
W dniu głosowania każdy uczeń otrzymał przygotowane specjalnie na tę okazję karty do głosowania. Po podliczeniu głosów przez komisję wyborczą wszystko stało się jasne. Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został Filip Poziemski z kl. 6, Zastępcą Przewodniczącego – Kajetan Borgul z kl. 8b, a Sekretarzem wybrano Michała Grendę z kl. 5. Opiekunem SU została pani Anna Bąk.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy!!!
Powered by aSc EduPage