"Dzyń, dzyń, dzyń, ho, ho, ho ..."
Słychać już z daleka. - To Mikołaj! - krzyczą dzieci.
Każdy dziś na niego czeka.
"Dzyń, dzyń, dzyń, ho, ho, ho ..."
Słychać już z daleka. - To Mikołaj! - krzyczą dzieci.
Każdy dziś na niego czeka.
Ratownicy Czytelnictwa
#obszar1dzieci
#obszar2nauczyciele
#obszar4współpraca
W piątkowe przedpołudnie (1.12.2023r.) uczniowie klasy drugiej, wraz z paniami nauczycielkami, udali się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Wierzchlesie Filii w Kraszkowicach. Celem spotkania było zapoznanie uczniów z pracą bibliotekarza, sposobem funkcjonowania biblioteki oraz z księgozbiorem działu dziecięcego. Dużą atrakcją okazała się możliwość samodzielnego skorzystania przez uczniów z czytnika kodów kreskowych podczas wypożyczania książek.
Było to bardzo miłe i pouczające spotkanie.
Zabawy, tańce, wróżby to atrakcje jakie czekały na uczestników zabawy andrzejkowej, która odbyła się w środę 29 listopada.
Jak rozmawiać z robotem?
Dzięki mFundacji nasi uczniowie mogli w praktyczny sposób poznać tajniki programowania. Wbrew pozorom ten mały robot o nazwie "Ozobot" ma wiele możliwości. Ponieważ wydawanie poleceń robotowi wcale nie jest takie proste, uczestnicy w pierwszym etapie zajęć skorzystali z gotowych puzzli zawierających polecenia. Po pierwszych próbach można było już stworzyć samodzielnie tor jazdy według załączonej tablicy kodów. Ale i z tym zadaniem nasi uczniowie dali sobie radę. Umiejętności zdobyte podczas zajęć z pewnością przydadzą się na innych zajęciach, w których mały Ozobot będzie głównym bohaterem.
Piotr Kotala
Wiersze Wisławy Szymborskiej wypełniły 22 listopada 2023 r. II LO im. Janusza Korczaka w Wielunia. Wtedy to 39 uczestników z powiatu wieluńskiego zmierzyło się z twórczością polskiej noblistki. Wśród nich znalazły się także uczennice naszej szkoły: Jagoda Kucharska z kl. 6 recytowała utwór „Kałuża”, Marta Jaszczak z kl. 7 „Kot w pustym mieszkaniu” i Hanna Nowak z kl.7 wiersz „Pomysł”.
Celem konkursu było zainteresowanie młodzieży życiem i twórczością poetki, poszukiwanie literackich wzorców i wartości istotnych w życiu człowieka, kształtowanie i upowszechnianie kultury żywego słowa oraz doskonalenie warsztatowych umiejętności recytatorskich.
Nasze dziewczynki doskonale poradziły sobie na scenie. Ich zaangażowanie zostało docenione przez jury, które Marcie Jaszczak przyznało III miejsce, a Hannie Nowak wyróżnienie.
Serdecznie gratulujemy😊
“Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś” – to słowa polskiej autorki książek dziecięcych Heleny Bechlerowej, z którymi trudno się nie zgodzić.
W dzisiejszych czasach, mimo upływu lat i ogromnego rynku zabawek, zawsze wracamy do korzeni wybierając pluszowego misia, a jego święto to wspaniała okazja, aby powrócić do wspomnień z dzieciństwa i opowiedzieć młodszym członkom rodziny o swoim ulubionym pluszowym przyjacielu lat młodości.
To też bardzo dobra okazja, by zabrać swojego pluszowego przyjaciela do szkoły czy do przedszkola i wspólnie świętować.
W wesołych obchodach tego niezwykłego święta uczestniczyły przedszkolaki ...
... oraz uczniowie z klas 1-3.
Tak bawili się najmłodsi :)
A tak, trochę starsi :)
Z ogromną radością informujemy całą społeczność szkolną, że do naszej biblioteki trafiły długo oczekiwane nowości wydawnicze, które z pewnością wzbogacą nasz księgozbiór o wartościowe i inspirujące tytuły. Zakupione w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025”, książki te stanowią nie tylko wyjątkowe źródło wiedzy i rozrywki, lecz także otwierają przed nami nowe światy, myśli i idee, które będą towarzyszyć naszym uczniom na drodze intelektualnego rozwoju.
Dzięki wsparciu programu nasza biblioteka może lepiej odpowiadać na potrzeby czytelnicze młodego pokolenia i inspirować uczniów do rozwijania pasji czytelniczych. Jesteśmy przekonani, że bogactwo i różnorodność nowych pozycji zachęci zarówno do refleksji, jak i do poszukiwania odpowiedzi na pytania, które nurtują młodych ludzi. Niech nowe książki będą źródłem nie tylko wiedzy, ale i radości płynącej z obcowania z literaturą.
Dzięki wsparciu programu, nasza biblioteka nie tylko wzbogaciła swój księgozbiór, ale także zyskała nowe wyposażenie. W ramach projektu zakupiono cztery piękne, solidne regały, które nie tylko ułatwią organizację przestrzeni, lecz także dodadzą naszemu wnętrzu elegancji. Te nowe regały z radością przyjęły najnowsze książki, gotowe na odkrycie przez naszych młodych czytelników.
Szkoła i teren wokół zostały zmierzone wzdłuż i wszerz. To było kolejne wyzwanie, które czekało na uczestników warsztatów grantowych mPotęga. Uczniowie zaopatrzeni w odpowiednią miarkę i plan terenu ruszyli do boju. Pogoda dopisała, więc praca poszła szybko i sprawnie. Dzięki temu zadaniu uczestnicy mogli się przekonać, że figury geometryczne istnieją nie tylko w podręcznikach.
Piotr Kotala
22 listopada w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny Alfik. Jest on organizowany w ramach programu edukacyjnego „Łowimy Talenty”, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży.
Z matematycznymi wyzwaniami mierzyli się uczniowie klas 2-7.
Z niecierpliwością czekamy na wyniki.
Ratownicy Czytelnictwa
#obszar1dzieci
#obszar3rodzice
#obszar4współpraca
Akcja, podczas której rodzice czytają w przedszkolu, cały czas trwa. Tym razem, naszym czytającym rodzicem była mama Gabriela - pani Sandra.
Bardzo dziękujemy za miłe czytelnicze spotkanie.
17 listopada
11 litopada 1918r. zapisał się na kartach naszej historii jako jeden z najważniejszych dni. To właśnie wtedy, po 123 latach niewoli, Polska odrodziła się jako niepodległy kraj. Dlatego, co roku 11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości, wyrażając w ten sposób swoją wdzięczność tym, którzy walczyli za naszą wolność.
Wyrazem naszej pamięci o tych wydarzeniach był uroczysty apel przygotowany przez uczniów klasy 7 pod kierunkiem pani Elżbiety Białasiak, nauczycielki historii.
Ratownicy Czytelnictwa
#obszar1dzieci
#obszar3rodzice
#obszar4współpraca
Akcja, podczas której rodzice czytają w przedszkolu, cały czas trwa.
Tym razem (9.11.2023 r.) w grupie Biedronek gościła mama Tymona, która przeczytała dzieciom "Legendę o Smoku Wawelskim".
Bardzo dziękujemy za miłe spotkanie.
Przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kraszkowicach meldują wykonanie zadania nr 11: "Młodzi Patrioci".
Przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kraszkowicach meldują wykonanie zadania nr 3 "Dzień Stroju Ludowego".
Ratownicy Czytelnictwa
#obszar1dzieci
W środę (8.11.2023 r.), z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie czytelnicze, podczas którego dzieci wysłuchały opowieści o przygodach niesfornego krasnoludka, który zgubił swoją bajkę. - Czy ją odnalazł i kto mu w tym pomagał? - O to należy zapytać naszych milusińskich. Spotkanie zakończyło się testem ze znajomości bajkowych postaci, który przedszkolaki zdały śpiewająco, jak na prawdziwych znawców bajek przystało.
BRAWO PRZEDSZKOLAKI!
Ratownicy Czytelnictwa #obszar1uczniowie
Świat bajek to miejsce, gdzie magia spotyka się z rzeczywistością, codzienność przeplata się z niesamowitymi przygodami. Wiadomo też, że jest on źródłem nie tylko rozrywki, lecz także inspiracji i edukacji wielu pokoleń.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, który obchodziliśmy w naszej szkole 7 listopada, wyruszyliśmy w podróż przez bajkową krainę, by świętować i celebrować to niezwykłe święto z kalendarza świąt nietypowych. Sale lekcyjne i szkolne korytarze wypełniły się uczniami, którzy w tym dniu przyszli do szkoły przebrani za swoich ulubionych bajkowych bohaterów. Uczniowie klas I, II i III z wielką radością uczestniczyli w świętowaniu, które specjalnie dla nich zostało zorganizowane na sali gimnastycznej. Rozpoczęła je opowieść o tym, czym zajmują się bajkowe postaci nocą w bibliotece, następnie dzieci odpowiedziały na szereg bajkowych zagadek, wykazując się ogromną wiedzą w tej dziedzinie. Punktem kulminacyjnym obchodów była dyskoteka i wspaniała zabawa.
Dziękujemy wszystkim, którzy sprawili, iż ten listopadowy dzień stał się radosny, kolorowy … po prostu bajkowy!
" A choć ich życia
płomień zgasł,
to myśli o nich
są przecież w nas..."
M. Czerkawska
We wtorek 7 listopada udaliśmy się z wizytą na miejscowy cmentarz. W ramach akcji "Szkola Pamięta" zapaliliśmy znicze na grobach osób związanych z naszą szkołą.
„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.
Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.
Ratownicy Czytelnictwa
#obszar1dzieci
W poniedziałkowy poranek (6.11.2023 r.) uczniowie klasy trzeciej promowali czytelnictwo jako formę wspaniałego odpoczynku od szarej jesiennej codzienności. Prezentując plakaty reklamujace ich ulubione książki, zachęcali swoich rówieśników do sięgania po ciekawą i wartościową literaturę.
Powered by aSc EduPage